Ogród Bogdana Banasia

W ramach cyklu POKAŻ MI SWÓJ OGRÓD – zapraszam do ogrodu pana Bogdana Banasia….
To kolejne ciekawe miejsce, pełne, pomysłowości, kolorytu i pracy gospodarza. W tym ogrodzie gości spokój, specyficzny nastrój, klimat oraz porządek. Pan Bogdan dba tu o każdy szczegół, stara się by było to miejsce przyjazne dla ludzi, zamieszkujących tu ptaków, owadów, rybek i innych „żyjątek”. Ogród (podobnie jak inne odwiedzane) podzielony jest na strefy. Znajdujemy tu część kwiatowo – krzewową, ziołową, wypoczynkową, twórczą i gospodarczą. W środku stoi uroczy domek z werandą z równie uroczym wystrojem i klimatem.
Ten gród zmienia się o każdej porze roku. Dzieje się tak za sprawą różnorodności roślin i krzewów, które pojawiają się w danym okresie. W dwóch częściach ogrodu stoją pojemniki na deszczówkę, dzięki której roślinność może być zadbana i utrzymana w dobrej kondycji.
W całym wystroju i urządzeniu ogrodu widać artystyczną duszę gospodarza. Wszystkie elementy są wykonane przez pana Bogdana. Są swoistymi dziełami inspirowanymi przyrodą i wyobraźnią gospodarza, a ta jest bardzo bogata.
Dodajmy jeszcze, iż Bogdan Banaś to długoletni były prezes Stowarzyszenia Sportowego SOKÓŁ (nadal jego członek), pomysłodawca i organizator wielu imprez masowych, człowiek promujący sport i ludzi sportu w Tanowie. To także „Tarnowski Senior Roku 2018″.
Jego pasją jest również fotografia. O tym jednak dowiemy się nieco później.
Foto: Lidia Jaźwińska /Bogdan Banaś

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *