VI Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Krystian Tkaczewski i jego Goscie

W Tarnowie znów zabrzmiała piękna muzyka fortepianowa. W niedzielę (31.08) zainaugurowano VI Międzynarodowy Festiwal Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego Goście. W pierwszym dniu koncertu wystąpili Laureaci II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Andrii Zakhodiakin (Ukraina), Michał Olszak (Polska) – część pierwsza. W części drugiej mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego koncertu dr Krystiana Tkaczewskigo.
Zarówno pierwsza jak i druga część koncertu była wspaniałą ucztą duchową, co docenili obecni słuchacze. VI Międzynarodowy Festiwal Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego Goście, organizowany jest wspólnie przez Zespół Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie, Urząd Miasta Tarnowa oraz Connecticut Chopin Foundation. Kolejne koncerty odbędą się 3,5, 6,7,12 i 13 sierpnia.
W tej edycji festiwalu uczestniczyć będą pianiści (30)  z kilkunastu krajów, m.in. z Polski, USA, Kanady, Japonii, Rumunii, Chin, Szwecji, Włoch i Norwegii, którzy  pracować będą pod okiem wybitnych wykładowców, a także  zwiedzać Tarnów oraz  koncertować.
Koncerty odbywają się  w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Wstęp wolny.
Foto:Lidia Jaźwinka, R. Czerwinski.

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *