Zielone królestwo pana Wiesława Gębali…

CYKL- POKAŻ MI SWÓJ OGRÓD – DZIAŁKOWY OGRÓD – ZIELONE KRÓLESTWO PANA WIESŁAWA GĘBALI …
Ogród ma zaledwie 3 ary, jest częścią Ogródków Działkowych Piaskówka. Jest wyjątkowy w swej formie, a raczej wielu połączonych formach, świetnie ze sobą współgrających. Panuje tu spokój i pełen uroku klimat, który stworzył gospodarz. Ogród podzielony jest na kilka stref: wypoczynkowo – rekreacyjną, warzywną z cieplarnią i krzewowo – owocową. Pośrodku stoi domek letniskowy, w którym jest wszystko to, co potrzebne jest by można tu spędzać spokojnie czas i odpoczywać. Jest sadzawka z rybkami i cały szereg stworzonych przez pana Wiesława rzeźb (w dużej części ruchomych), ale najciekawszą jest rzeźba przedstawiająca pana Wiesława.
Wszędzie widać artystyczną duszę gospodarza, jego kreatywność, pomysłowość i serce. Ten ogród to w dużej mierze prywatny „ogród sensoryczny”. Taka maleńka „perełka” na mapie Piaskówki.
Przy kawie, pan Wiesław z pasją opowiadał mi o ogrodzie. Widać, że kocha to miejsce, każdy skrawek ziemi oraz to co na nim stworzył. Pasją pana Wiesława jest też jego motor, także robiący wrażenie.
« z 2 »
Foto/info: Lidia Jaźwińska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *