Jazzowy Rynek Tarnów 2022

W tym roku obchodzimy już piętnastą edycję Festiwalu Jazzu Tradycyjnego – Jazzowy Rynek. W piątek 15 lipca w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie odbyły się ostatnie już dwa koncerty tej edycji festiwalu. Wystąpiły zespoły:

Old Boys Band
Zespół powstał z inicjatywy tarnowskiego puzonisty Romualda Słowika w 2008 roku. Wyjątkowo upodobał sobie jazz w stylu dixieland oraz swing. Old Boys Band występował na wielu festiwalach jazzowych między innymi w Czchowie, jazzowym rynku w Tarnowie, a także w klubie jazzowym Bombay Music oraz na imprezach okolicznościowych w ościennych gminach. W latach 2013 i 2014 zespół był finalistą festiwalu Jazz meeting Złota Tarka w Iławie.
Skład zespołu:
Grażyna Scheffler – vocal.
Romuald Słowik – leader zespołu puzon,vocal.
Jacek Piskozub – saksofon alt i sopran
Marian Urban – trąbka
Łukasz Gruszkowski – piano
Władysław Strejczek – banjo, gitara
Ryszard Kolbusz – gitara basowa
Tytus Jakubowski – perkusja

Enerjazzer
Jest to zespół Jazzu tradycyjnego założony w 2007 roku w Gliwicach przez puzonistę Adama Solskiego. Zespół wyjątkowo upodobał sobie jazz w stylach Ragtime, Blues, Dixieland, Now Orlean’s, Chicago oraz Swing. Zespół tworzą profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym zarówno w Europie ale także krajach azjatyckich czy też w USA.
Skład zespołu:
Adam Solski – puzon, lider
Kazimierz “Prezes” Szkutnik – klarnet, saksofony
Adam Abrahamczyk – gościnnie, trąbka
Kajetan Drozd – śpiew, banjo
Jędrzej Łaciak – bas akustyczny
Grzegorz Gutowski – perkusja
Podczas tegorocznego “Jazzowego Rynku” usłyszymy cenione w środowisku jazzowym polskie zespoły oraz solistów m.in. RB Dixie Five, Old Boys Band. Oczywiśnie nie zabraknie gospodarza – zespołu Leliwa Jazz Band, który zawładnie sceną na zakończenie festiwalu.
Festiwal finansowany jest ze Budżetu Miasta Tarnowa. Organizatorem wydarzenia jest przez Tarnowskie Towarzystwo Jazzu Tradycyjnego „Leliwa” oraz Tarnowskie Centrum Kultury.
Partnerzy: Miasto Tarnów, Stoart, Restauracja Bombay Music,
Amfiteatr Letni w Tarnowie, 15 lipca 2021 r., g. 19.00
Parada nowoorleańska (Rynek – Amfiteatr Letni): godz. 18.45

Fot. Paulina Strejczek-Jaźwińska

« z 2 »

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *