XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia…

Sześć spektakli konkursowych zostanie zaprezentowanych w ramach XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia organizowanego przez Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie. Tydzień komediowych przedstawień od 24 września do 1 października.
Sprzedaż biletów i rezerwacje karnetów rozpoczniemy 5 sierpnia. Zachęcamy do śledzenia naszych kont społecznościowych bo tam będziemy prezentować informacje o poszczególnych tytułach – mówi Karolina Białas z Biura Promocji. Niebawem także poinformujemy o niezwykłym koncercie, który w tym roku będzie na zakończenie festiwalu. To będzie gratka dla tych co lubią teatr, ale też spokojny, dojrzały wokal.
Spektakle konkursowe:
1. Pierre Sauvil “Niespodzianka”, reż. Emilian Kamiński; Teatr Kamienica
2. Witold Gombrowicz, adaptacja Jan Bończa-Szabłowski „Biesiada u Hrabiny Kotłubaj”, reż. Magdalena Piekorz; Fundacja Republika Marzeń.
3. Francis Veber „Kolacja dla głupca”, reż. Marcin Sławiński; Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
4. Neil Simon „Słoneczni chłopcy”, reż. Marcin Hycnar; Och-Teatr
5. Marek Modzelewski „Niepamięć”, reż. Piotr Ratajczak; Koprodukcja Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi i Fundacji Garnizon Sztuki
W ramach konkursu pokazana zostanie także premiera własna Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie – Hanoch Levin “Zimowy pogrzeb” w reżyserii Filipa Kowalczyka.
Rezerwacje, sprzedaż biletów online i w kasie Teatru ruszy 5 sierpnia, o godz. 10:00.
Szczegółowe informacje o spektaklach tegorocznej Talii na www.teatr.tarnow.pl
Festiwal jest dofinansowany z budżetu Państwa ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miasta Tarnowa.
Fot. Robert Jaworski, spektakl „Słoneczni chłopcy”

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *