Marta Odbierzychleb – wernisaż wystawy „Ikony”

24 czerwca 2022 r., w Kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej, odbył się kolejny wernisaż prac artystki. Tym razem były to piękne IKONY, stanowiący plon siedmiu lat pracy. Marta Odbierzychleb oddała w nich emocje, pokazała własną wrażliwość na sztukę, stosunek do wiary i wartość, którą ceni jako człowiek i artystka.

Artystka to absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (obecny Uniwersytet Pedagogiczny) oraz Podyplomowego Studium na Uniwersytecie M. Curie Skłodowskiej w Lublinie. Wzięła udział w ponad 90 wystawach. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w kraju i za granicą. Urodziła się w Dąbrowie Tarnowskiej, ale mieszka i tworzy w Tarnowie.

Malarstwo jest jej pasją, której oddaje wiele serca i pracy. Pasjonuje ją kolor, ulubionymi tematami są kwiaty, portret, pejzaż. Najczęściej stosowane techniki to olej, technika mieszana, rysunek, akwarela, graficzne: sucha igła, monotypia. Od kilku lat pisze ikony. Jej prace znajdują się nie tylko w prywatnych zbiorach w Polsce, Francji, USA i Austrii, ale także w kościołach.

Foto: R.Czerwiński, L. Jaźwińska

Nagranie: Lidia Jaźwińska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *