Kolejne sukcesy podopiecznych trenera Roberta Maślanki

XXVIII Mistrzostwa Polski Wushu Kung Fu – Warszawa 2022 i kolejne sukcesy podopiecznych trenera Roberta Maślanki….

Łącznie reprezentanci Szkoła Sztuk Walki Vo Thuat Thanh Quyen zdobyli 24 medale, w tym 13 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych.

Ekipa szkoły liczyła 15 zawodników.
JUNIORZY w składzie: Alicja Derżko (brązowy medal – forma z kijem, srebro – forma ze sztyletami), Wiktor Bykowski (zdobył: 2 złote medale za formę: z szablą oraz ze sztyletami i brązowy medal za formę ręczną), Sambor Szmit (srebrny medal za formę ze sztyletami i złoto za formę ręczną), Natalia Zaród (4 złote medale za formy: ze sztyletami, ręczną, z kijem i z szablą), Mieszko Przygoda (3 brązowe medale za formy: ze sztyletami, ręczną oraz z szablą i złoto za formę z kijem), Franciszek Derżko (2 złote medale: forma ze sztyletami i za formę ręczną), Michalina Nosal (2 srebrne medale za formy: ręczną oraz z szablą).

Z jak najlepszej strony pokazali się debiutanci (startowali w formach ręcznych): Szymon Pytel oraz Laura Kaczmarek. Startowali również: Natalia Smoła, Ola Proszowska i Szymon Jastrzębski – wprawdzie poza podium, ale zajęli bardzo dobre miejsca – BRAWO

Kolejna grupa to SENIORZY w składzie: Julia Augustyn (złoty medal za formę ze sztyletami), Łukasz Maślanka (złoty medal za formę ze sztyletami, srebro za formę z szablą). Marcin Zaród (złoty medal w formie ręcznej, srebrny medal za formę z halabardą). Ponadto,Mieszko Przygoda zdobył brąz za walkę w formacji Qingda

Z wymienionych powyżej zawodników piątka wchodzi w skład kadry narodowej Polskiego Związku Wushu (Julia Augustyn, Łukasz Maślanka, Mieszko Przygoda, Natalia Zaród, Franciszek Derżko) Wszystkim zawodnikom, ich rodzicom i instruktorom oraz trenerowi Robertowi Maślance – GRATULUJEMY.


Foto:J. Przygoda

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *