Galicjaner Sztetl. Dni Pamięci Żydów Galicyjskich

Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie, Gmina Miasta Tarnowa zapraszają w dniach 12-19 czerwca na “Dni Pamięci Żydów Galicyjskich. Galicjaner Sztetl” pod Patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepieli.

Program:

12 czerwca (niedziela)
17:00 Otwarcie wystawy planszowej „Zagłada Żydów europejskich” – Skwer Starej Synagogi
17:45 Spacer „Śladami tarnowskiego getta”, oprowadza Magda Michal Bartosz – Skwer Starej
Synagogi

17 czerwca (piątek)
12:00 Uczczenie ofiar Holocaustu, Miejsce Pamięci „Buczyna” – Zbylitowska Góra
20:00 Otwarcie wystawy fotograficznej Witolda Stachnika „Chasydzi” – Galeria Na Płocie, ul. Żydowska
21:00 Koncert pod Bimą: „Ukraina dla Tarnowa”, Larysa i Leonid Krasavinowie, Alina Didenko

18 czerwca (sobota)
15:00 Warsztaty instrumentalne z Yale Stromem – piwnica BWA, Wałowa 25
21:00 Koncert pod Bimą: Kwartet Yale Stroma (USA)

19 czerwca (niedziela)
11-17 Wydarzenie specjalne: Otwarta Brama Cmentarza Żydowskiego – szczegóły poniżej
16:00 Czytanie „Stramera” Mikołaja Łozińskiego, aktorzy Tarnowskiego Teatru – MIEJSCE
19:30 Spektakl pod Bimą: „Wieczerza szabatowa”, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Woli
Rzędzińskiej
21:00 Koncert pod Bimą: „Hawa Nagila”, SOLski Chór

Wystawy towarzyszące:
„Zagłada Żydów europejskich”, wystawa planszowa – Skwer Starej Synagogi
„Polacy ratujący Żydów”, wystawa planszowa – Rynek
„Akcja Reinchardt”, wystawa planszowa – skwerek przy BWA, Wałowa 25
„Chasydzi”, wystawa fotograficzna Witolda Stachnika – Galeria na Płocie, ul. Żydowska
„Żydowski Tarnów Inspiruje”, wystawa – piwnica BWA, Wałowa 25
17-18 czerwca (piątek-sobota) w godz. 10:00-18:00, 19 czerwca (niedziela) w godz. 14:00-18:00. O godz. 15:00 po wystawie oprowadza Ewa Łączyńska-Widz

Otwarta Brama Cmentarza Żydowskiego
11:00 Tarnów, oprowadza Adam Bartosz
11:00 Mielec (ul. Jadernych), oprowadza Stanisław Wanatowicz i Izabela Sekulska
13:00 Jasło, oprowadza Inga Marczyńska
15:00 Dąbrowa Tarnowska, oprowadza Paweł Chojnowski
15:00 Grybów, oprowadza Kamil Kmak i Anna Boruch
16:00 Brzesko, oprowadza Anna Brzyska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 − 7 =