Remont ulicy Krasińskiego zakończony

Zakończony został remont ul. Krasińskiego. Jezdnia i chodniki zostały zmodernizowane na całej długości – od skrzyżowania z ul. Szujskiego do ul. Krakowskiej.

Jezdnia ma nową konstrukcję, z nową nawierzchnią bitumiczną. Odcinki chodników, które wymagały remontu, przebrukowano. Ostatnim elementem prac było nowe oznakowanie poziome. Zmodernizowano także skrzyżowanie ulic Szujskiego-Klikowska-al. Solidarności, wraz z tzw. by-passem, łączącym ul. Chopina i Krasińskiego.

Prace były prowadzone etapami, by zminimalizować ograniczenia w ruchu. Tylko odcinek pomiędzy Mościckiego a Krakowską na czas remontu został całkowicie zamknięty. Modernizacja pozostałej części ulicy była wykonywana przy „połówkowym” jej zamknięciu.

Prace prowadziła firma ZIBUD, która – w odpowiedzi na przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie złożyła najkorzystniejszą ofertę.

Modernizacja ul. Krasińskiego kosztowała około 2,5 milionów złotych, częściowo została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Na wykonane roboty budowlane wykonawca udzielił ośmioletniej gwarancji.

Ireneusz Kutrzuba
Rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *