30-lecie Ogniska Baletowego – koncert jubileuszowy

W programie koncertu jubileuszowego znalazły się się m.in. sceny z baletów: „Bajadera”, „Don Kichot”, „Córka źle strzeżona” oraz sceny z bajek „Jaś i Małgosia”, „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”.
Widowisku towarzyszyła wystawa fotografii Ogniska Baletowego.
Ognisko baletowe powstało 1 września 1992 roku. Ma na celu kształcenie dzieci pod względem tanecznym w stopniu podstawowym, oraz przygotowanie do dalszej nauki zawodu – tancerz zawodowy. W ognisku baletowym jest realizowany program pięciu klas baletowych w oparciu o „Zasady tańca klasycznego” Agrypiny Waganowej.
Działalność Ogniska, to nie tylko nauka tańca klasycznego, ale także przybliżanie „tajemnicy i piękna” muzyki klasycznej, światowej sławy spektakli baletowych, a także uwrażliwianie na piękno ukryte w ruchu. Na prowadzonych zajęciach kształcona jest i rozwijana muzykalność, pamięć taneczna oraz sprawność ruchowa.
Wszystkie chętne uczennice biorą udział w koncertach organizowanych na zakończenie każdego roku szkolnego. Praca nad przygotowaniem koncertu uczy wychowanki dyscypliny, zapoznaje z tajnikami wystąpień publicznych oraz ma wpływ na nawiązanie bliskich więzi koleżeństwa, które później trwają wiele lat i są oparciem w trudnych chwilach życia.

Ognisko Baletowe prowadzą: Edyta Korus i Adam Kawa.
Zajęcia odbywają się w Centrum Sztuki Mościce.

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *