Międzynarodowa Noc Muzeów w Galerii Bema20…

Wernisaż wystawy tarnowskiego artysty Juliusza Gzyla „(nie)porządek”.

Juliusz Gzyl, to urodzony w 2003 roku, rysownik, grafik i malarz mieszkający w Tarnowie. Aktualnie jest uczniem 3 klasy Zespołu Szkół Technicznych Nr 1 w Tarnowie na kierunku informatyka. Jednocześnie jest uczniem tarnowskiej szkoły rysunku architektonicznego i malarstwa “Światłocień”, w ramach której to aktywności odnosił liczne sukcesy, będąc jej wybijającym się przedstawicielem.
Rysunek, niewinne kiedyś hobby, stało się obecnie jego życiową pasją. Podróż Juliusza z rysunkiem rozpoczęła się od kiedy błahych, a dzisiaj śmiałych rysunków ołówkiem, które przeważają w jego twórczości, choć obecnie przeplatane są one innymi technikami, takimi jak węgiel markery, tusz czy też farby olejne.

Jego rysunki charakteryzuje techniczne, konstrukcyjne i mechaniczne podejście oraz odważna kreska. Lubi szkicowe podejście do swoich prac, zaś wśród tematyki jego prac najczęściej znajdziemy rysunki projektowe, często o charakterze motoryzacyjnym, autoportrety, rysunki architektoniczne, martwe natury oraz studia postaci.
Do najbardziej inspirujących dla Juliusza twórców należą: projektant Marcello Gandini, architekci Frank Lloyd Wright i Bjarke Ingels oraz malarz Georges Braque.
Fundacja Bema20 wspiera twórczość młodych artystów, ta wystawa jest kolejnym tego dowodem.

Autor nagrania Lidia Jaźwińska
#FundacjaBema20
#AgnieszkaNiedbałą
#TadeuszBałchanowski
#JuliuszGzyl
#ZespółSzkółTechnicznychNr1wTarnowie
#młodziartyści
#kulturaisztuka
#tarnowskanocmuzeów2022
#Małopolska

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *