Natalia Szyszkowska – „Wszystkie strachy”

Spotkanie autorskie i promocja książki….
Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie była organizatorem spotkania z tarnowianką Natalią Szyszkowską i rozmową o jej debiutanckiej książce pt.: “Wszystkie strachy”.
Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.
Kilka słów o autorce….
Natalia Szyszkowska –
Tarnowianka. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od szesnastu lat pracuje na stanowisku pedagoga w Bursie Międzyszkolnej w Tarnowie. Poza funkcją wychowawczą, prowadzi młodzieżowe kółko teatralne, które jest jej wielką pasją i pisarskim polem do tworzenia scenariuszy teatralnych.
Dzielenie się słowem, trwa od prawie pięciu lat. Autorka tworzy zarówno krótkie formy prozatorskie, takie jak opowiadania, oraz powieści. Tematyka jej prac dotyka najczęściej trudnych relacji międzyludzkich, życiowych wyborów i ich konsekwencji, jednym słowem, autorka pisze o tym, co w człowieku wewnątrz i na zewnątrz.
Jest laureatką konkursów literackich, takich jak; Małopolska Nagroda Poetycka Źródło, Gniewińskie Pióro, oraz konkurs na opowiadanie pandemiczne, organizowany przez Radio Kielce.
Dorobek literacki pisarki stale się powiększa. Publikowała w znakomitym kwartalniku Czas Literatury, w miesięczniku “Twórczość”, a jedno z opowiadań pisarki, trafiło do książki “Inspirowani Tyrmandem”.
Prywatnie, autorka jest zapaloną podróżniczką. Kocha literaturę skandynawską, iberoamerykańską, oraz wszystkie książki wybitnej, polskiej pisarki, Romy Ligockiej.
Thriller psychologiczny “Wszystkie strachy” jest debiutem książkowym autorki.


L. Jaźwińska, R. Czerwiński

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *