XV Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej…

W czwartek 28 kwietnia odbyła się piętnasta edycja Forum Europejskiego Szkół Ziemi Tarnowskiej. Miejscem wydarzenia była Aula Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie.
Test, jaki zaproponowany został uczestnikom w trzech kategoriach (szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i uczniów ZSEO), obejmował zagadnienia związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, problemami, z jakimi mierzy się dzisiejsza Europa oraz wizją współczesnego świata. Zadania sprawdziły ponadto znajomość języka angielskiego, bowiem dziesięć z trzydziestu konkursowych pytań zredagowanych zostało właśnie w tym języku. Poniżej lista tegorocznych laureatów.
Kategoria szkół podstawowych:
1. Marta Legutki (SP Chojnik)
2. Jakub Chrzanowski (SP Chojnik)
3. Oliwier Kostecki (SP Chojnik).
Kategoria szkół ponadpodstawowych:
1. Kamil Łachut (I LO Tarnów)
2. Natalia Biedrzycka (II LO Tarnów)
3. Eliza Trela (ZSOiZ Gromnik).
Kategoria uczniów ZSEO:
1. Błażej Haraf
2. Oliwia Nalepka
3. Wiktoria Zalas.
W trakcie wydarzenia wręczone zostały również nagrody w szkolnych konkursach językowych dla Najlepszego Anglisty, Germanisty i Iberysty ZSEO. O finansowanym z funduszy europejskim programie POWER i jego możliwościach, z jakich skorzystała nasza szkoła, opowiedziała pani Katarzyna Bogusz. Swoimi wrażeniami z zagranicznych praktyk zorganizowanych w ramach programu, opowiedzieli natomiast nasi uczniowie.
Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej to przedsięwzięcie zainicjowane przez naszą szkołę w 2007 roku. Towarzyszący mu konkurs odbywa się każdego roku pod patronatem znanych osobistości ze świata nauki, biznesu i polityki. W tym roku honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: poseł do Parlamentu Europejskiego pan Adam Jarubas, poseł do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej pan Władysław Kosiniak-Kamysz, prezydent Miasta Tarnowa pan Roman Ciepiela, przewodniczący Rady Osiedla nr 6 w Tarnowie „Gumniska-Zabłocie” pan Ireneusz Dudek i wiceprezeska Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej pani Nina Sapa.
Organizatorem Forum był Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Współorganizatorami konkursu były Związek Młodzieży Wiejskiej Oddział Małopolska oraz Rada Osiedla nr 6 w Tarnowie „Gumniska-Zabłocie”. Wydarzenie koordynowały panie Jolanta Kuboń i Justyna Bogusz.

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *