Promocja projektu Aktywny Senior „Z radością odkrywamy świat na nowo” 2022

Promocja projektu Aktywny Senior „Z radością odkrywamy świat na nowo” 2022
Uniwersytet Trzeciego Wieku przy PWSZ w Tarnowie realizuje Zadanie publiczne Województwa Małopolskiego z obszaru działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym .
Wszystkie formy realizacji zadań to twórcza inspiracja do szeroko rozumianego rozwoju osobistego każdego z uczestników projektu.
1.Wyzwolenie kreatywności i aktywizacja kulturalna seniorów, wspólne spędzanie czasu, realizacja własnych marzeń i pasji oraz tworzenie autorskich projektów muzycznych dała Słuchaczom poprzez uczestnictwo w warsztatach zespołu wokalnego Fermata. Warsztaty muzyczne prowadzili muzyczni pasjonaci Krystyna Romańska Kapek oraz Filip Kot.
2.Poprzez uczestnictwo w warsztatach grupy teatralnej Kabaret PIN słuchacze mieli możliwość tworzenia nowych form wypowiedzi scenicznej, rozwoju pasji i talentów twórczych Prowadząca warsztaty to dyrektor artystyczny aktorka teatru im. L Solskiego w Tarnowie Matylda Baczyńska.
3.Warsztaty grupy plastycznej Vena to rozwój talentów malarskich i pasji twórczych, możliwość tworzenia pięknych prac plastycznych. To również doskonalenie umiejętności pracy w zespole. Prowadzący warsztaty malarskie dr Roman Fleszar to znany artysta malarz, pedagog, działacz na rzecz kultury i sztuki..
Efektem pracy twórczej zespołów wokalnego Fermata, Kabaretu Pin, grupy malarskiej Vena będzie koncert muzyczny „Od świtu do zmierzchu aż po noc” w Teatrze im. L Solskiego , spektakl teatralny „Patent na uśmiech czyli dobre rady, dla tych którzy się starzeją” w Teatrze im. L.Solskiego oraz wystawa prac malarskich w Multimedialnym Centrum Artystycznym – Galeria sztuki w Tarnowie .
4.2 Spotkania słuchaczy w Muzeum Okręgowym pod nazwą Muzealny Salon III Wieku to aktywizacja kulturalna i twórcza wraz z dyskusjami wyrażająca się w trakcie spotkań .
• spotkanie z podróżnikami – Janusz Foszcz i ks. Robert Piechnik ” Pierwotną drogą do Santiago
• spotkanie z animatorem kultury – Krzysztof Borowiec „Muzyczny Tarnów – lat Swing i Big beat”.
Projekt Aktywny Senior to szansa na wypromowanie aktywnego stylu życia seniorów, oraz utrwalenie dobrego wizerunku Uniwersytetu Trzeciego Wieku jako filaru wsparcia w dobie starzejącego się społeczeństwa.

Koordynacja/tekst/foto Marta Garwol

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *