Koncert Aga Derlak Trio – koncert jazzowy….

Organizator: Tarnowskie Centrum Kultury.
Koncert prowadził: Sebastian Szaforz
Zespół wystąpił w składzie:
Aga Derlak – fortepian
Michał Knapczuk – kontrabas
Szymon Madej – perkusja
Kilka słów o zespole…
Aga Derlak Trio to laureaci nagrody Akademii Fonograficznej – Fryderyk 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny Debiut Roku. Twórczość Agi Derlak to przede wszystkim nieposkromiona ekspresja i niepowstrzymana wolność, która kieruje jej muzykę na nowe, kręte scieżki, poprzez historię jej życia, inspiracje jazzem, folklorem latynoamerykańskim, muzyką klasyczną; inspiracje – czasem się wspaniale ścierające, czasem dopełniające. I ten taniec miedzy tym co poprawne a nie, między tym co bezpośrednie, a niedosłowne, wypowiedziane i niedopowiedziane, jest tym do czego zaprasza. Jej twórczość to jej odwaga, innowacyjność, niepowtarzalność, absolutna szczerość w poszukiwaniu większego sensu i znaczenia muzyki.
Aga Derlak to pianistka, kompozytorka i edukatorka. Jest absolwentką Berklee College of Music w Bostonie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach; Kształciła się pod okiem Michała Tokaja, Pawła Tomaszewskiego oraz Danilo Pereza, pianisty kwartetu Wayne’a Shorera. Koncertuje po świecie, (Polska, USA, Meksyk, Panama, Wielka Brytania, Hiszpania, Grecja, Niemcy, Turcja, Serbia, Mołdawia, Czechy, Słowacja, Włochy). Przez pół roku uczyła w Fundacji Danilo Pereza w Panamie, animując swych uczniów do rozwijania odwagi w korzystaniu ze swojej twórczej wolności. Współpracowała między innymi z Andree Hayward, Loucianą Souzą, Claudio Ragazzi, Patricią Zarate, PJ Andersonem, Omarem Diaz, Carlosem Agrazalem, Zbigniewem Namysłowskim, Jerzym Małkiem, Grzechem Piotrowskim, Andrzejem więsem, Sabiną Meck, Łukaszem Żytą. Ma na swoim koncie dwa autorskie albumy “First Thought” (Fryderyk 2016) oraz “Healing” (2017).
„Trio Agi Derlak to mocny powiew witalnej energii, ważny głos młodej polskiej sceny jazzowej.”
– Michał Tokaj
Aga Derlak koncertuje od 7 lat. Skład współtworzą: kontrabasista Michał Kapczuk oraz Szymon Madej – perkusja. Trio ma na swoim koncie osiągnięcia na najważniejszych konkursach w Polsce i zagranicą. Trio koncertuje po świecie, będąc zapraszanym na najważniejsze festiwale jazzowe na całym świecie.
Źródło:TCK

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *