Akcja „Zbieram i segreguję”

W imieniu organizatorów do udziału w akcji zaprasza Edyta Kowalska – wiceprzewodnicząca Rady Osiedla Mościce.

Dodatkowe informacje poniżej…
W piątek 22 kwietnia br. Rada Osiedla Mościce i Grupa Azoty organizują akcję ” Zbieram i Segreguję” w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. W wyznaczonych miejscach do godz. 20.00 można pozostawić zebrane posegregowane śmieci tj. przed wejściem do przedszkola obok stadionu od strony ul. Zbylitowskiej oraz obok ul. Pasterskiej i lasku Sośnina.
Grupa Azoty oznaczy punkty zbiórek, aby były widoczne dla uczestników. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Mościc i Tarnowa do włączenia się w akcję. Zapraszamy przedstawicieli redakcji na początek akcji o 10:00 przy Centrum Sztuki Mościce oraz podsumowanie o godzinie 15:00 w Willi Kwiatkowskiego.
Poniżej krótka informacja:Tradycyjne w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi organizowane są liczne akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w
społeczeństwie w tym m.in. akcje sprzątania świata i różnego rodzaju zbiórki śmieci i odpadów. W bieżącym roku Grupa Azoty wraz z Radą Osiedla Mościce włącza się w obchody Światowego Dnia Ziemi z nową inicjatywą pod hasłem „Zbieram i Segreguję” zwracając szczególną uwagę na problem właściwej segregacji odpadów, a w szczególności odpowiedzialnego postępowania z tworzywami, które mają również wielki potencjał ekologiczny i mogą pomagać w ochronie zasobów i redukcji CO2.
Nie każdy zna to ekologiczne oblicze tworzyw i zdaję sobie sprawę z tego potencjału, dlatego tegoroczna inicjatywa Rady Osiedla Mościce i Grupy Azoty jest początkiem szerszych działań o charakterze edukacyjnym, które będą realizowane w najbliższych miesiącach wraz z Radą Osiedla, przedszkolami i szkołami.
Tereny zielone na osiedlu Mościce będą sprzątać razem z opiekunami przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich w sumie kilkaset osób. Akcja rozpocznie się o godz. 10:00 spotkaniem przed Centrum Sztuki Mościce z udziałem przedstawicieli Rady Osiedla i Członka Zarządu, Dyrektora Generalnego Grupy Azoty Zbigniewa Paprockiego.
Podsumowanie akcji planowane jest o godz. 15:00 w Willi Kwiatkowskiego.
Z tej okazji zostaną wręczone okolicznościowe dyplomy dla dzieci i młodzieży biorącej udział w akcji. Przekazane zostaną także drobne eko-upominki od Grupy Azoty.Grupa Azoty swoimi działaniami stara się promować właściwe postawy, integrować środowiska i wzmacniać poszczególne ogniwa łańcucha Gospodarki w Obiegu Zamkniętym, dlatego do akcji zaproszono również przetwórców tworzyw. Partnerami akcji są Cellfast – polski producent rękawic, narzędzi ogrodowych i firma Dantar – producent worków foliowych na odpady.
Rada Osiedla Mościce

#radaosiedlamościce
#EdytaKowalska
#akcjazbieramisegreguję
#dbajmyoziemię
#czystaziemiaczystpowietrze
#grupaazoty

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *