Otwarcie Oddziału Geriatrycznego….

Geriatria, to nowa karta w historii Szpitala Szczeklika w Tarnowie. Oddział ten, mieści się się w Pawilonie II (parter), w miejscu, w którym poprzednio funkcjonował jeden z oddziałów kardiologicznych, a w ostatnim okresie przez ponad rok oddział covidowy. Nowym oddziałem, kierował będzie doświadczony lekarz, dr n. med. Paweł Królik. Kierowany przez niego zespół składał będzie się z około 20 lekarzy, pielęgniarek i opiekunek medycznych. Ponadto na oddziale pracować będą także psycholog kliniczny oraz fizjoterapeuta.
Za całą pracę organizacyjną, za działania podjęte na rzecz otwarcia Oddziału Geriatrii oraz za jego otwarcie, całemu zespołowi pracowniczemu na czele z dyrektorem Marcinem Kutą podziękowania przekazał Prezydent Roman Ciepiela. Prezydent podkreślił także, iż starość to stan wielu komplikacji chorobowych, życiowych, które wymagają ogromnej wiedzy, by ludziom starszym pomoc w ich przezwyciężaniu. Specjalistyczny oddział i personel będzie taką szansą.
Co istotne, w oddziale przyjmowani będą jedynie pacjenci w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy objęci zostaną kompleksową pomocą. Pacjenci będą mogli skorzystać z przygotowanego dla nich kącika fizjoterapii z salą do ćwiczeń i sprzętem rehabilitacyjnym. Przy oddziale uruchomiona została poradnia geriatryczna.Na finansowanie działalności oddziału w okresie najbliższych dziewięciu miesięcy, Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczył 1.3 miliona złotych.
Przypomnimy…
Geriatria zajmuje się przede wszystkim leczeniem wszelakich chorób dotykających osoby starsze. Można wymieniać te choroby od najpowszechniejszych, jak choroby układu krążenia, układu ruchu, przez choroby układu nerwowego, psychiczne – demencja, majaczenia, otępienia, depresja starcza, aż po problem nietrzymania oczu lub niedożywienie. Ponadto geriatria specjalizuje się także w diagnostyce i leczeniu bólu przewlekłego.
Foto: Lidia Jaźwińska
Nagranie filmowe z otwarcia na:https://www.facebook.com/NSerwisKADR

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *