Wystawa Piotra Franciszka Barszczowskiego – „OSTATNIA WIECZERZA XXI”

Neowitraż pt. „OSTATNIA WIECZERZA XXI” to nowa wizja wydarzenia biblijnego, próba rezygnacji z silnego wzoru jakim jest kompozycja „długiego stołu Leonarda da Vinci” na rzecz nowatorskiego rozwiązania w warstwie plastyczno-teologicznej.

Artysta-plastyk, projektant, teolog i pedagog Piotr Franciszek Barszczowski proponuje nowy układ kompozycji, niespodziewaną perspektywę, jak również osadza biblijną historię w XXI wieku.
„Neowitraż” – autorska technika łączy stare tradycje warsztatu malarskiego i witrażowego z nowoczesnymi technologiami cyfrowymi foto-kolażu i druku. Dzieło składa się z ponad 2 tys. zdjęć chleba i wina w technice makro i mikrofotografii.

„OSTATNIA WIECZERZA XXI”
została odsłonięta w Wielki Czwartek 1 kwietnia 2021 r. w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu, a w październiku tego samego roku zaprezentowano ją międzynarodowej publiczności podczas XIII Biennale Sztuki we Florencji, skąd wróciła ze Złotym Medalem oraz Nagrodą Publiczności.

W tarnowskim teatrze wystawę „OSTATNIA WIECZERZA XXI” Piotra Franciszka Barszczowskiego można będzie zobaczyć już od 5 kwietnia 2022 w godzinach pracy teatru (pn.-pt., od 8 do 16) a wernisaż wystawy odbędzie 14 kwietnia 2022 o godz. 19:00. Wstęp bezpłatny.

Info/fot:Teatr Solskiego

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *