Tarnów zawiesił współpracę z Kotłasem…..

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, radni, w związku ze zbrojną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, jednogłośnie zadecydowali o zawieszeniu współpracy Tarnowa z rosyjskim miastem Kotłas. Oczekują też od jego władz potępienia zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę.
Rada Miejska w Tarnowie już podczas lutowej sesji przyjęła uchwałę solidaryzującą się z narodem ukraińskim. W jej treści napisano: – Samorząd Miasta Tarnowa i jego mieszkańcy solidaryzują się z narodem ukraińskim w obliczu brutalnej i niczym niesprowokowanej agresji ze strony Rosji. Jednoznacznie potępiamy agresję i przemoc, której obecnie doświadcza niepodległa Ukraina. Jesteśmy gotowi udzielić mieszkańcom Ukrainy wszelkiej pomocy, będącej w zasięgu samorządu Miasta Tarnowa.
Dzisiejsza decyzja o zawieszeniu współpracy Tarnowa z Kotłasem i wezwaniu jego władz do jednoznacznego potępienia rosyjskiej napaści na Ukrainę, jest konsekwencją lutowej uchwały oraz kontynuacji zbrojnej agresji i mordowania ludności cywilnej przez wojska rosyjskie.
Info: S. Mikulski UMT

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *