Ania Shirley z Zielonego Wzgórza w Tarnowie ….

Od 26 marca Zielonym Wzgórzem stanie się adres Mickiewicza 4 w Tarnowie, gdzie widzowie będą mogli obejrzeć familijne przedstawienie o marzycielce Ani, która swoim wyjątkowym temperamentem i podejściem do świata przyciąga kolejne pokolenia miłośników swoich przygód. Premiera „Ani z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Matyldy Baczyńskiej pod opieką artystyczną Macieja Wojtyszki już 27 marca w Teatrze Solskiego, w Międzynarodowym Dniu Teatru.
„Ania z Zielonego Wzgórza” w adaptacji autorstwa Henryki Królikowskiej – Wojtyszko i Macieja Wojtyszki ze wspaniałą muzyką Zbigniewa Karneckiego to wzruszająca opowieść o potrzebie miłości i akceptacji i o tym jak trudno być „obcym” dla wszystkich na świecie i o tym o ile więcej niż nam się wydaje możemy osiągnąć.
W roli tytułowej Ani Shirley wystąpi Anna Zachciał, aktorka naszego Teatru. Role Pani Spencer, Pani Blewett oraz młodzieży z Avonlea odegrają osoby, które wyłoniliśmy podczas castingu cieszącego się ogromnym zainteresowaniem. Do współpracy zaprosiliśmy czternaście osób, które bardzo dobrze odnalazły się w naszym zespole. Młodzież założyła także konto na Instagramie, na którym dzieli się swoimi relacjami o spektaklu. Szukajcie #AniazTarnowa – mówi Matylda Baczyńska, Dyrektor Artystyczna i reżyser spektaklu
Poznajcie, proszę Anię. To uparta jak dwa osły i dumna dziewczynka. Ania nie ma rodziców. Nie ma zabawek, ani książek. Właściwie jedyne co posiada, to jedna zbyt krótka sukienka, dwie wąskie koszule nocne, słomkowy kapelusz i niezwykle bujna wyobraźnia. To dzięki niej udaje się Ani przetrwać trudne chwile, ale też przez nią czasem wpada w kłopoty. Ubóstwia wymyślać romantyczne i tragiczne historie i czasem – zapominając o obowiązkach, a nawet obietnicach – ucieka w świat wyobraźni, bo tam nie ma rzeczy niemożliwych i nieosiągalnych.
Spektakl powstał dzięki wsparciu sponsorskiemu otrzymanemu od DND Group – Dawid Niedbała
Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie autorów ZAiKS.
Pokaz przedpremierowy: 26 marca, godz. 17:00, Duża Scena
Premiera: 27 marca, godz. 17:00, Duża Scena
Spektakl będzie grany także: 2 i 3 kwietnia, o godz. 15:00
Rezerwacje telefoniczne: 14 688-32-87, kom. 784 976 025, 668 323 998.
Foto: Lidia Jaźwińska
Relacja filmowa na: https://www.facebook.com/NSerwisKADR/videos/691045428605748

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *