W obliczu wojny pomaganie to nie przetarg i spory

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku radni Tarnopola, z którym Tarnów miał partnerskie kontakty, nadali lokalnemu stadionowi imię Romana Szuchewycza, głównego dowódcy UPA, wiązanego z odpowiedzialnością za zaakceptowanie rzezi wołyńskiej. W związku z tym Rada Miejska Tarnowa oficjalnie zawiesiła współpracę z miastem.

Prezydent Tarnowa skierował swoją propozycję do przewodniczącego Rady Miejskiej Tarnowa Jakuba Kwaśnego i przewodniczących klubów radnych: Zbigniewa Kajpusa (KO), Mirosława Biedronia (PiS) i Piotra Górnikiewicza (Nasze Miasto Tarnów).

W obliczu tragedii wojny oraz planów Rosji, zmierzającej do całkowitego zniszczenia Ukrainy, proponuję uchylenie na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej Tarnowa uchwały w sprawie zawieszenia współpracy z Tarnopolem i przeniesienia sporu o nadanie imienia tarnopolskiemu stadionowi do odrębnego trybu, który pozwoli oddzielić obecną pomoc humanitarną od oczywistych różnic w ocenach naszej wspólnej, trudnej historii – napisał Roman Ciepiela. Udzielamy mieszkańcom Tarnopola pomocy w tych dniach, przyjmujemy uchodźców, którzy chronią się w Polsce przez skutkami wojny i pragniemy kontynuować te działania. Pamiętamy o historii, lecz życie i bezpieczeństwo współczesnych jest wartością nadrzędną.

Uchylając uchwalę Rady Miejskiej damy możliwość działania radnym Tarnopola.

Ireneusz Kutrzuba

Rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa

Foto:Ilustracyjne/Internet

 

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *