Fox News z transmisją z Tarnowa…

Od ponad dwóch tygodni jeżdżą między Przemyślem a Krakowem relacjonując skutki napaści Rosji na Ukrainę. Trafiają również do okolicznych miast, sprawdzając jak wygląda pomoc uchodźcom w innych miejscowościach. Dzisiaj byli w Tarnowie. Mowa o jednej z największych telewizji na świecie, Fox News.
Prezenterka, producentka i operator kamery zawitali dzisiaj do Tarnowa, jutro natomiast jadą do Krakowa. W tym czasie pokazują nie tylko tragedię uciekających przed wojną Ukraińców, ale także to, w jaki sposób niesiona jest im pomoc przez Polaków.
W Tarnowie ekipa Fox News była już na tarnowskim dworcu, gdzie uchodźcy zatrzymują się, by coś zjeść, odpocząć lub nawet zostać, często prosząc także o pomoc w poszukiwaniu schronienia. Relacjonowali na żywo także sytuację z hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Gumniskiej – tam zbierane i rozdawane są dary dla uchodźców w postaci jedzenia oraz ubrań. Będą także w noclegowni w byłej bursie przy ul. św. Anny.
Nagrania trafiają do siedziby telewizji w Nowym Jorku. Fox News była zainteresowana tym, w jaki sposób tarnowianie pomagają uchodźcom, skąd biorą się dary i w jaki sposób wygląda ich dystrybucja. To była ich pierwsza wizyta w Tarnowie. – Powiedziano mi, że są tutaj Ukraińcy którzy mieszkają w Tarnowie, a teraz pomagają uchodźcom, którzy tutaj trafili. Ustawiono stoisko z ubraniami dla osób, które mogą ich potrzebować. Jest także miejsce do spania i odpoczynku w czasie, kiedy czekają na nowy dom – relacjonuje na swoim instagramie dziennikarka Fox News.
Fox News to amerykańska całodobowa stacja informacyjna. Istnieje od 1996 roku, a od 2005 roku jest dostępna dla 85 milionów domów w USA. Fox News jest najchętniej oglądaną stacją informacyjną w USA.
Info: Marta Tarnowska UMT

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *