Hip-hopowy wieczór w Stowarzyszeniu Przepraszam w Tarnowie…

Tym razem wystąpiły dwa tarnowskie składy: Spajku/Dziunek oraz KTO JEST KIM, a przestrzeń wypełniały rapowe beaty i nieoczywiste treści.
O Artystach:
Spajku/Dziunek za świeży skład!
Reprezentanci tarnowskiej sceny „Hip” i krakowskiej sceny „Hop”. Marcin (Spajku) to mistrz ceremonii, Patryk (Dziunek) to producent i beatmaker, czasem wesprze też akuratnym słowem. Obaj wcale nie z małym skillem!
Muzycznym rdzeniem składu jest rap, ale dźwięki sięgają dużo głębiej, tworząc przestrzeń dla nieoczywistych treści. Inspiracje często pochodzą bezpośrednio od zawodowych muzyków zapraszanych do współtworzenia projektu.
Z dialogu i wymiany doświadczeń między członkami zespołu powstaje vibe zakorzeniony w małopolsce, ale bardzo mało polski. Horyzonty poszerzają przez współpracę.
Inspiruje ich m.in. Rasmentalism, Łona i Webber, a także Robert Makłowicz.
Zespół również otwiera się na cały świat „gotując” z zagranicznymi MC’s – Brotherman (UK), czy Shno Xavier (USA).
Grając live zawsze dają z siebie 100%, często poszerzając skład koncertowy o instrumentalistów. Tym razem ze składem gościnnie wystąpi uznany akordeonista Wiesław Ochwat.
Supportowali m.in. Looptroop Rockers w kultowym klubie Fabryka w Krakowie, a także składy: Łona i Webber, Rasmentalism, Pokahontaz, Gimnastyka Artystyczna i raperów TEDE, Miuosh, czy Zeus.
Dotychczas w dyskografii grupy ukazały się:
1 – Kwestia Smaku – EP – 2011
2 – Technologia Żywienia – EP – 2012
3 – Głodni, ale wybredni – LP – 2014
4 – Za Świeży Skład – LP – 2020
KTO JEST KIM to weterani tarnowskiej sceny rapowej. Kita i Mauy’82, którzy współtworzą duet nawiązują w swojej twórczości do najlepszego okresu w muzyce Hip-Hop tzw. Golden Era. Artyści posiadają wielopłytowy dorobek i niezliczoną ilość utworów na swoim koncie zarówno jako zespół, jak i w swoich solowych projektach, kolaboracjach.
Dyskografia:
– KTO JEST KIM – 2015
– KTO JEST KIM 2 – 2021
Info:Przepraszam

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *