Różne oblicza pomagania i empatii…

NIE SUTO ZASŁANY STÓŁ ALE ATMOSFERA, SERCE I EMPATIA SĄ NAJWAŻNIEJSZE….
Tak było w „Niedzielnej Kawiarence dla sąsiadów z Ukrainy” otwartej Multimedialnym Centrum Artystycznym, a zorganizowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie.W kawiarence spotkali się uchodźcy, którzy są na terenie Tarnowa oraz Ci, którzy mieszkają poza Tarnowem. Organizatorzy zadbali by dzieci dobrze się bawiły a mamy i opiekunowie mieli czas na odpoczynek i spokojną rozmowę.
Do realizacji tego wydarzenia włączyła się Tarnowska Rada Seniorów z akcją „placek od seniorów. Pierwsze pyszne ciasta upiekły seniorki z MCAS Starówka UTW. Na kolejną niedzielę pieką seniorki Siemachy. Nie potrzeba wykwintnych i suto zasłanych stołów by czuć się dobrze i swojsko, a przede wszystkim przyjaźnie. Sernik i szarlotka górą…
Uznanie dla pracowników BWA i TRS – pokoleniowa integracja też zadziałała!
Wiele cennych wskazówek i porad dotyczących ich pobytu w Polsce, rejestracji, przysługujących praw, ukraińskim matkom i opiekunom dzieci z sierocińca przekazał prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, a o możliwościach pomocy rzeczowej i żywieniowej poinformował zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta Jacek Pilch.

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *