Młodzi wolontariusze na Dworcu PKP w Tarnowie

Wolontariat na Dworcu PKP działa bez przerwy. Pracują starsi i młodzi. Jesteśmy dumni z tego, że możemy pomóc, że jesteśmy potrzebni tu i teraz w obliczu tej wielkiej ludzkiej tragedii mówili dzisiaj wolontariusze do prezydenta Romana Ciepieli.

Na dworcu znajduje się punkt, gdzie uchodźcy mogą otrzymać żywność, ubrania, środki do higieny osobistej oraz leki. Otrzymują także niezbędne informacje o możliwościach dalszej podróży (przesiadki) lub miejscach zakwaterowania w Tarnowie. Wolontariusze dostarczają także paczki żywnościowe do pociągów, które jadą w kierunku Krakowa, Wrocławia i innych miast. Dla większości Tarnów jest tylko miejscem przesiadki lub oczekiwania na przyjazd znajomych z którymi wyruszają w dalszą podróż. Ponadto na  dworcu jest także kącik z żywnością  dla czworonogów.

Ponadto dla wszystkich potrzebujących,Tarnowskie Centrum Przedsiębiorczości we współpracy z Kancelarią prawną „Filar, Sadowska-Filar, Szumlański” uruchomiło nieodpłatną pomoc prawną dla Obywateli Ukrainy, z której można skorzystać w siedzibie Centrum, przy ul. Wałowej 10.

Dodajmy, że  działa specjalna infolinia od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 20, natomiast w weekendy od 9 do 17. Tel: 14 688 90 94. Można też wysyłać pytania drogą elektroniczną: ukraina@it.tarnow.pl.

 

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *