Spotkanie autorskie – Maria Kwater…

Tarnowianka, seniorka, poetka – Maria Kwater.  Spotkanie autorskie i promocja tomiku poezji „Wejdź do moich snów”. Maria to kobieta o niezwykłej aktywności twórczej, która słowem maluje życie, to co ją otacza, czego doświadcza w sposób piękny, subtelny a jednocześnie bez kamuflażu. Jej poezja jest prosta, czytelna, a jednocześnie pełna refleksji i przesłań. To poezja duszy i tego co w niej gra.

Maria Kwater ma w swoim dorobku literackim ma wiele wierszy o różnorodnej tematyce, jak również szkolnych przedstawień i poezji okolicznościowej. Dzieciństwo i młodość spędziła w Mościcach. Ukończyła IV Liceum Ogólnokształcące, a potem pracowała w administracji Zakładów Azotowych w Mościcach. Ma w swoim dorobku kilka tomików wierszy, jak również przedstawienia szkolne oraz poezję okolicznościową. W 2002 roku otrzymała dyplom od Prezydenta Miasta Tarnowa za osiągnięcia w dziedzinie amatorskiej twórczości artystycznej. W 2003 roku została wyróżniona odznaką Zasłużony Działacz Kultury, a w 2011 roku Srebrnym Krzyżem Zasługi z okazji 25-lecia RSTK w Tarnowie. To laureatka wielu konkursów, w których zdobywa czołowe miejsca. Jej twórczość jest powszechnie znana i ceniona.

Organizator i gospodarz spotkania: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie. Spotkanie prowadził równie znany i ceniony w kraju i za granicą poeta Zbigniew Mirosławski.

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *