Tomasz Głowacz „Mountains Abstraction” – wystawa w Galerii Piwnica pod Trójką….

 
 
Ciekawa, oryginalna, pobudzająca zmysły do odszukania w niej nie tylko piękna wizualnego ale, a może przede wszystkim płynących z niej emocji i tego jak poprzez abstrakcję Tomasz Głowacz wyraża swój stosunek do realizmu życia – często abstrakcyjnego i niekoniecznie kraszonego kolorytem.
Malarstwo abstrakcyjne ma w swojej naturze to, że zmusza do myślenia, do przeżywania sztuki w bardzo indywidualny sposób. To trudna sztuka, która nie jest łatwa w odbiorze, ale może właśnie dlatego intrygująca….
(LJ)
 
Tomasz Głowacz „Mountains Abstraction” – exhibition at the Piwnica pod Trójką Gallery ….
Interesting, original, stimulating the senses to find in it not only visual beauty but, and perhaps most of all, emotions flowing from it and how Tomasz Głowacz expresses his attitude to realism in life through abstraction – often abstract and not necessarily tinted with color.
In its nature, abstract painting forces you to think, to experience art in a very individual way. It is a difficult art that is not easy to perceive, but maybe that is why it is intriguing ….
Wystawa otwarta została w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Jest to cykl prac malarskich zainspirowanych prehistoryczną sztuką naskalną, ekspresjonizmem oraz sztuką informel. Seria prezentowanych prac akwarelowych jest częścią cyklu, który obejmuje również prace wykonane w technice olejnej i stanowi projekt artystyczny wykonany w ramach przyznanego przez Gminę Miasta Tarnowa w roku 2020 stypendium artystycznego w dziedzinie sztuk wizualnych.
Tomasz Głowacz – urodzony 14 lutego 1981 roku w Tuchowie. Ukończył tarnowski plastyk oraz studium renowacji. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni Technik i technologii rzeźbiarskich pod kierunkiem mgr Romana Jacka Kieferlinga. Praca dyplomowa pt. Problematyka konserwacji markieterii w stylu Boulle’a. Próba zastosowania żywic syntetycznych do imitacji szylkretu, wyróżniony Nagrodą Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w kategorii Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z roku 2009. Zajmuje się konserwacją zabytków oraz malarstwem. Prowadzi pracownię Alkazar Konserwacja Dzieł Sztuki, gdzie wraz z zespołem przeprowadził szereg realizacji konserwatorskich. Uprawia malarstwo sztalugowe, które zamyka w obszerne cykle. Ceni prace w plenerze. Zorganizował kilkanaście plenerów malarskich w kraju i za granicą. W roku 2011 zorganizował przełomowy plener malarski w Wenecji, który zapoczątkował kolejne wyjazdy, na których utworzyła się grupa malarska i przyjęła nazwę Grupa Venecqa.
Do tej pory uczestniczył w ponad 20. wystawach zarówno zbiorowych jak i indywidualnych w Tarnowie, Dębnie, Zatorze, Krakowie, Zwoleniu na Słowacji.
Kurator wystawy: Bożena Szczupak
« z 2 »
Nagranie na:
https://www.facebook.com/NSerwisKADR/videos/4988688204507801

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *