Wiwat Akademia…

Od dzisiaj PWSZ w Tarnowie przekształca się w Akademię Nauk stosowanych w Tarnowie.

1 marca 2022 roku to historyczna data dla naszej Uczelni. Tego dnia weszło w życie Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z 14 stycznie tego roku zmieniające nazwę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie na Akademię Nauk Stosowanych w Tarnowie. Najstarsza i jedyna tarnowska Uczelnia publiczna znalazła się tym samym w gronie sześciu szkół wyższych, które jako pierwsze skorzystały z szansy i spełniły wszystkie wymagane prawem warunki aby stać się Akademią Nauk Stosowanych.

To wielka radość, ale i nie mniejsze zobowiązanie. Cieszymy się, bo spełniliśmy wszystkie warunki i tak, jak niemal 24 lata temu napisaliśmy nowy rozdział w historii polskiego szkolnictwa wyższego, tworząc pierwszą w kraju wyższą szkołę zawodową, tak dziś, po niespełna ćwierć wieku, wykonujemy kolejny krok o – myślę, że nie przesadzę – historycznym znaczeniu – mówi Rektor ANS, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni.

ANS w Tarnowie jest jedną z sześciu Publicznych Uczelni Zawodowych, które jako pierwsze spełniły wszystkie kryteria i mogły zmienić swój status.

Źródło:pwsz Tarnów

 

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *