Pomoc z Tarnowa dotarła do Winnicy….

Ostanie dni udowodniły, jak gorące serca mają tarnowianie, którzy po raz kolejny nie zawiedli i pośpieszyli z pomocą Ukrainie. Jak już informowaliśmy, Urząd Miasta Tarnowa jest w stałym kontakcie ze swoimi ukraińskimi miastami partnerskimi i na bieżąco organizuje dla nich wsparcie. Tym razem pomoc trafiła do Winnicy.
paczki z pomocą dla Winnicy
Magistrat wspólnie z Fundacją Alegoria oraz dwiema sieciami tarnowskich aptek przygotował materiały, o które prosiła Winnica. Transport potrzebnych materiałów opatrunkowych został zorganizowany wspólnie z Urzędem Miasta w Radomiu i właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie, że szczęśliwie dotarł do Winnicy, a zebrane środki pomocowe już docierają do potrzebujących. Są to między innymi bandaże, kompresy, gazy, venflony, opaski uciskowe elastyczne i dziane, opaski gipsowe szybkowiążące, plastry. Ponadto do Winnicy trafiły także inhalatory, ciśnieniomierze, pulsoksymetry, materiały higieniczne i materiały dezynfekcyjne.
– Cieszymy się, że akcja zakończyła się powodzeniem. Najważniejsze w tym wszystkim jest, aby zebrane dary i pomoc docierały do konkretnych potrzebujących i tak się dzieje. Działamy dalej – Agnieszka Kawa, zastępca prezydenta Tarnowa.
UMT(mb)

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *