„Czarownice” w akcji …

NA WOLONTARIACKIM FRONCIE  LOKALNYM PODWÓRKU…
Pamiętajmy, że obok wspierania Ukrainy u nas też są duże potrzeby. Dzisiaj, wolontariuszki z grupy „CZAROWNICE” na czele z Beatą Janowską – Ptasznik wraz z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Unia Tarnów, przekazały rzeczy potrzebne seniorom przebywającym w Domu Pomocy Społecznej na Czarnej Drodze w Tarnowie. W imieniu seniorów podziękowania dla Czarownic przekazała dyrektorka DPS Marzanna Mróz.
Paniom i młodzieży podziękowania przekazała także Dorota Krakowska dyrektor Centrum Usług Społecznych, która powiedziała m.in. „Wasza praca to nie tylko gest, to przede wszystkim szacunek dla starości, wyraz szeroko pojętej empatii, zrozumienie wartości pomagania. Wasza aktywność, bezinteresowność może być przykładem dla innych”.
Należy podkreślić, że pomoc da seniorów od Czarownic jest systematyczna, a nie okazjonalna. Dotyczy także seniorów mieszkających samotnie, chorych, niepełnosprawnych. Ma ona różne formy i rozmiary. Na Czarownice zawsze można liczyć, czego doświadczyliśmy przez cały okres pandemii – podkreśla przewodnicząca Tarnowskiej Rady Seniorów Lidia Jaźwińska.

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *