Tarnów poparcie dla Ukrainy…

W związku z agresją Rosji na Ukrainę prezydent Roman Ciepiela odbył dzisiaj rano rozmowę online z Konsulem Honorowym Ukrainy w Tarnowie, Bartłomiejem Babuśką. Złożył wyrazy poparcia dla narodu ukraińskiego i zadeklarował pomoc.

Roman Ciepiela złożył na ręce konsula Bartłomieja Babuśki wyrazy solidarności i poparcia od tarnowian dla narodu ukraińskiego. Zadeklarował ze strony Tarnowa wszelką możliwą pomoc dla dotkniętych wojną mieszkańców Ukrainy, zarówno humanitarną jak i w innych koniecznych formach. Poinformował też, iż miasto wytypowało już miejsca, w których schronienie w Tarnowie będą mogli znaleźć ewentualni uchodźcy z ogarniętych działaniami zbrojnymi terenów naszego wschodniego sąsiada.

Bartłomiej Babuśka podziękował za wsparcie i deklaracje pomocy, przekazał też prezydentowi najnowsze informacje z Ukrainy: ze smutkiem mówił m.in. o pierwszych ofiarach śmiertelnych i rannych oraz o wzrastającej liczbie Ukraińców, którzy opuszczają swoje domy. – Są już pierwsze cywilne ofiary, zniszczone budynki mieszkalne, rozpoczyna się nasilony ruch na drogach wyjazdowych z miast, czyli dzieje się to, czego się spodziewaliśmy – może dojść do nasilonej emigracji na zachód. Dlatego obecnie najważniejszym czynnikiem jest pomoc uchodźcom, którzy mogą pojawić się w Tarnowie i regionie – mówił konsul.

Bartłomiej Babuśka i Roman Ciepiela ustalili, iż będą pozostawać w ciągłym kontakcie, aby móc wspólnie działać w miarę zmieniającej się sytuacji.

Ireneusz Kutrzuba

Rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa


		

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *