Warsztaty fotograficzne „Studio nie jest straszne”

Ruszają zapisy na warsztaty fotografii studyjnej w otwARTej Pracowni Fotograficznej w Tarnowskim Centrum Kultury. Zajęcia poprowadzi Tomasz Sobczak.


Miejsce: otwARTa Pracownia Fotograficzna
Termin: 26 lutego 2022 r., godz. 10:00-13:00 (grupa 1), 14:00-17:00 (grupa 2)
Opłata: 50 zł
Zapisy: od 18 lutego w Biurze Obsługi TCK (Rynek 5, Tarnów)
Gwarancją miejsca jest wniesienie opłaty.
Warunkiem utworzenia grup jest zebranie odpowiedniej ilości uczestników.


„Studio nie jest straszne” to pierwszy etap planowanego cyklu warsztatów. Jest on przeznaczony dla osób,które wcześniej nie miały okazji pracować w studiu fotograficznym lub mają w nim małe doświadczenie.Na zajęciach będzie można zobaczyć, jak działa sprzęt studyjny (lampy, modyfikatory światła, wyzwalacze)i dostrzec różnice zdjęciowe w różnych ustawieniach światła. Prowadzący pokaże pracę z jednym i kilkoma źródłami światła oraz różnicę w pracy ze światłem błyskowym i ciągłym.


Będzie to dla fotografów również okazja do sprawdzenia w praktyce, jak profesjonalne studio „współpracuje”z ich własnym sprzętem. Uczestnicy wykonają serię zdjęć z różnymi ustawieniami. Wymagany jest własny aparat, do którego można podłączyć nadajnik (przez stopkę lampy błyskowej lub port kabla synchro).
Efektem warsztatów powinno być posiadanie wiedzy z zakresu samodzielnej obsługi studia fotograficznego bez pomocy asystenta.


Tomasz Sobczak Prezes Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego, Sekretarz Zarządu Fotoklubu RP. Nauczyciel,artysta, fotograf. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Marii CurieSkłodowskiej oraz w WSIZ w Rzeszowie. Absolwent ASP we Wrocławiu, AP w Krakowie, UMCS w Lublinie, KA w Krakowie. W roku 2013 został odznaczony tytułem EFIAP (Excellence FIAP). Członek klubu Dziennikarzy Sportowych i międzynarodowej federacji AIPS. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą, w tym ponad 30 indywidualnych. Jego prace publikowane były na wielu krajowych i międzynarodowych wystawach niemal na każdym kontynencie, zdobywając złote, srebrne i brązowe medale. Laureat programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci” 2020. Dwukrotny laureat Stypendium Artystycznego Miasta Tarnowa. Jako animator kultury pełnił funkcję kuratora wielu wystaw,
organizował także różne akcje i działania popularyzujące fotografię.


Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *