„Granie na Pomaganie” dla Patrycji Ryby

Centrum Sztuki Mościce i Fundacja Centrum Perspektyw, zapraszają na wydarzenie charytatywne „Granie na Pomaganie”. Już w najbliższą niedzielę, 13 lutego 2022 r., na dużej scenie Centrum Sztuki Mościce zaplanowano prawdziwy, muzyczny maraton gwiazd, wystąpią: Witek Muzyka Ulicy, zespół Pectus i Wojtek Klich. Celem jest wsparcie w dalszym leczeniu i rehabilitacji Patrycji Ryby, młodej mieszkanki Nowodworza, która cierpi na chłoniaka złośliwego. Jej jedyną szansą na przeżycie jest specjalistyczny przeszczep CAR-T cell wykonany w Gliwicach. W tym przypadku nie jest on refundowany. Późniejsza terapia i rehabilitacja wymagają dużych nakładów finansowych.

Jesteśmy nie tylko instytucją kultury ale i placówką, która żywo reaguje na potrzeby regionu. Z naszą ofertą wychodzimy szeroko, bo jesteśmy jego ważną częścią – mówi Anna Chmura, dyrektor Centrum Sztuki Mościce.

Jedną z zaplanowanych wydarzeń jest aukcja charytatywna, na której do wylicytowania będzie wiele przedmiotów, które pozyskaliśmy od znanych osób ze świata sportu i kultury, m.in. Roberta Lewandowskiego, Agnieszki Radwańskiej, Marcina Gortata, Reprezentantów Polski w Skokach Narciarskich, Roberta Makłowicza, Piotra Gąsowskiego, Hanny Śleszyńskiej, Janusza Kołodzieja. Licytacja odbędzie się podczas trwania koncertu, jak również za pośrednictwem platformy Allegro – mówi Maciej Aleksander, prezes Fundacji Centrum Perspektyw.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów na te wydarzenia przekazany będzie Patrycji.

Będziemy wdzięczni za każdy gest pomocy. Wierząc, że dobro powraca, w imieniu Patrycji, raz jeszcze, wszystkich Państwa prosimy o wsparcie – dodaje Anna Chmura.

„Granie na Pomaganie” w CSM rozpocznie się o godzinie 17.30. Jako pierwszy wystąpi muzyk, kompozytor, akordeonista i wokalista Witek Muzyk Ulicy. Żyjąc przez rok na ulicach Warszawy skomponował utwory, które w ciągu miesiąca osiągnęły ponad milion wyświetleń w internecie.

W przerwie, pomiędzy koncertami, około godziny 19.00 zaplanowano aukcję charytatywną. Po zakończeniu aukcji wystąpią Wojtek Klich i Zespół Pectus.

Pectus to zespół, który powstał z potrzeby i chęci dzielenia się muzyką. Obecnie tworzą go bracia z Bogoniowic: Tomasz Szczepanik (kompozytor, autor tekstów, wokal, lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja, śpiew), Mateusz Szczepanik (bas, śpiew), Maciej Szczepanik (gitara, śpiew). Zespół dał się poznać polskiej publiczności poprzez udział w finale Sopot Festival 2008. Jest autorem wielu muzycznych hitów, które na listach przebojów osiągały szczyty popularności.

Wojciech Klich jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych tarnowskich muzyków, współautorem cyklicznych imprez, które odbywają się w Tarnowie od 1994 r. Współpracował m.in. z Tadeuszem Nalepą, Wojtkiem Waglewskim, Sławkiem Wierzcholskim, Janem „Kyksem” Skrzekiem, Kasią Kowalską czy Anią Wyszkoni. Koncertował w USA i w Kanadzie.

Szczegółowe informację na stronie internetowej: www.csm.tarnow.pl.

 

 

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *