Architekt Krajobrazu to dobry wybór. Konferencja branżowa w tarnowskim Ogrodniku….

 
W czwartek 3 lutego Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie zorganizował konferencję branżową dotyczącą architektury krajobrazu i branży ogrodniczej.
 
„Konferencja Branżowa: Architekt Krajobrazu to dobry wybór” z powodu wprowadzonej po feriach zimowych nauki zdalnej odbyła się w formie hybrydowej. Stacjonarnie – w szkolnej Auli – udział wzięli w niej: dyrekcja ZSEO, nauczyciele kierunku architektura krajobrazu oraz uczniowie, którzy tego dnia realizowali tzw. zajęcia praktyczne. Zdalnie w spotkaniu uczestniczyli zaproszeni prelegenci oraz pozostali uczniowie.
 
W ramach wydarzenia wygłoszone zostały cztery wykłady: profesora Sylwestra Smolenia z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Grzegorza Hyżego – właściciela gospodarstwa ogrodniczego i hodowcy róż, Magdaleny Kozioł – właścicielki firmy ogrodniczej oraz Patryka Zygnerskiego i Patryka Żaby – obecnych uczniowie ZSEO. Prelegenci w swoich wystąpieniach omówili problemy dotyczące roli chemii w ochronie środowiska, przybliżyli proces funkcjonowania firm ogrodniczych, podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z działalnością w branży oraz przybliżyli temat hodowli roślin egzotycznych w Polsce.
Wydarzenie, oprócz celu dydaktycznego, miało zaprezentować różne ścieżki kariery zawodowej absolwentów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych na kierunkach technik ogrodnictwa i technik architektury krajobrazu, którzy poświęcili się pracy na rzecz środowiska w szerokim spektrum: od podejścia naukowego przez produkcję roślin ozdobnych, aż po zastosowanie ich w terenach zielonych.Wystąpienia odpowiedziały również jednoznacznie na pytanie o potrzebę kształcenia młodzieży w tym kierunku i pokazały, że rynek pracy wykazuje zainteresowanie osobami z tytułem technika architektury krajobrazu.
 
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje Niezależny Serwis Informacyjny KADR, Nasz-Tarnow.pl i Kurier Tarnowski.

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *