RODZINNY OŚRODEK SPORTOWY – DLA BABĆ I DZIADKÓW….

Z okazji zbliżającego się DNIA BABCI I DZIADKA, Rodzinny Ośrodek Sportowy pragnie złożyć wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha, siły oraz wielu powodów do radości w każdym dniu.

Jedną z inicjatyw ROS, jest „Rodzinny bieg dla Babci i Dziadka”. Jego misją jest pokazanie rangi i znaczenia rodzinnej pokoleniowości, rodzinnego szacunku, tradycji i tożsamości.

Organizatorem przedsięwzięcia jest znany w tarnowskim środowisku sportowym trener Ryszard Jasicz. Człowiek niezwykle aktywny, inicjator wielu imprez i akcji sportowych dla dzieci i młodzieży oraz całych rodzin. Działania te wspierane są przez Wydział Sportu UMT i wpisują się w kalendarz tarnowskich imprez sportowych. Trener Ryszard Jasicz jest koordynatorem programu Młody Olimpijczyk Miasta Tarnowa oraz Rodzinnego Ośrodka Sportowego.

„To będzie piękny, widowiskowy bieg wyrażający przede wszystkim pamięć o seniorach. Celem biegów jest też upowszechnianie i popularyzacja biegania jako najprostszej formy sportu i rekreacji ruchowej zarówno wśród dzieci jak

i dorosłych a także propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

To inicjatywa pokazująca, że w działaniu zespołowym jakim jest rodzina, grupa sportowa można nie tylko dbać o swoją sprawność fizyczną, przeżywać przygodę, integrować, ale przede wszystkim uczyć pokonywać własne trudności, łamać bariery i walczyć o swoje pasje i marzenia.

Zajęcia i treningi łączą, pokazują, że sport ma w sobie niebywałą moc i siłę kształtowania osobowości i charakterów. Jest alternatywą dla bierności i życia przed komputerem. Jest szansą na to, aby dzieci i młodzież wspólnie z rodzicami tworzyli zdrowe i aktywne społeczeństwo.

Stworzony przez Ryszarda Jasicza Rodzinny Ośrodek wraz z kadrą i rodzicami, tworzy miejsce ludzi twórczych, aktywnych i otwartych na każdą dobrą inicjatywę promujących sport, zdrowy styl życia i rodzinę” – podkreśla członek zespołu Ryszarda Jasicza, trenerka lekkoatletyki mgr Katarzyna Augustyńska.

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *