Runda rewanżowa bez Tokudy

Rennosuke Tokuda rozstaje się z Grupą Azoty Unią Tarnów. Japończyk otrzymał propozycję gry w niemieckiej Bundeslidze i już wkrótce zostanie zawodnikiem TuS N-Lübbecke.

 

Tokuda związany był z tarnowskim klubem od września 2019 roku. Transfer zawodnika z Japonii wzbudził dość dużą sensację wśród fanów piłki ręcznej w naszym kraju – Tokuda był pierwszym japońskim zawodnikiem w historii PGNiG Superligi.

Szybko okazało się, że pozyskanie zawodnika z Kraju Kwitnącej Wiśni było strzałem w dziesiątkę – w samej Superlidze Tokuda zdobył do tej pory 268 bramek, a w sezonie 2020/2021 zdobył tytuł króla strzelców rozgrywek z 160 bramkami na koncie. Przodował także w klasyfikacji asystentów. Japończyk szybko stał się jednym z ulubieńców tarnowskich kibiców.

Dla ambitnego Rennosuke gra dla tarnowskiej drużyny stawiającej pierwsze kroki w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce miała być przepustką do kariery w Europie. To, że niezwykle utalentowany zawodnik otrzyma sporo ofert od bardziej utytułowanych klubów, było jedynie kwestią czasu.

Pierwszy kontrakt Tokudy w Tarnowie obowiązywał do końca sezonu 2020/2021. Władzom klubu udało się jednak przekonać zawodnika, aby przedłużył go o kolejny rok, co było sporym sukcesem, biorąc pod uwagę fakt, że w tamtym momencie był on jednym z najdynamiczniej rozwijających się zawodników w lidze.

W ostatnich dniach Japończyk otrzymał ofertę od niemieckiego TuS N-Lübbecke. Po rozmowach Tokudy z zarządem Grupy Azoty Unii Tarnów oraz niemieckim klubem podjęto decyzję o transferze zawodnika do Bundesligi. Tarnowski rozgrywający rozpocznie grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech już w kolejnym miesiącu. Jego kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2021/2022, z możliwością przedłużenia o kolejny rok

It was my dream to play in Bundesliga. This is a great opportunity for me, that’s why I decided to go to Germany. I started my first career in Europe at Tarnów. I had a great time with a great team in here. I am grateful to the many supporters who came to Arena and also watched our matches on TV. I will never forget the time I spent here. Dziękuję bardzo! – podsumowuje Rennosuke Tokuda.

„Gra w Bundeslidze była moim marzeniem. To dla mnie wielka możliwość i dlatego zadecydowałem się wyjechać do Niemiec. Zacząłem swoją karierę w Europie w Tarnowie. Miałem tutaj wspaniały czas z wspaniałą drużyną. Jestem wdzięczny kibicom, który przychodzili do hali oraz oglądali nasze mecze w telewizji. Nigdy nie zapomnę czasu, który tu spędziłem. Dziękuję bardzo!”

Pomimo nieocenionego wsparcia dla gry całej drużyny, jakim jest obecność Rennosuke Tokudy w składzie tarnowskiej Unii, klub zdaje sobie sprawę, jak dużą i być może jedyną szansą dla młodego zawodnika jest transfer do Bundesligi, gdzie będzie mógł mierzyć się z zawodnikami ze światowej czołówki. Wierzymy, że gra dla TuS N-Lübbecke będzie kolejnym przystankiem w drodze do międzynarodowej kariery, a Tokuda wykorzysta swój potencjał na 100%.

Rennosuke Tokudzie dziękujemy za spędzone wspólnie 2 i pół roku i życzymy samych sukcesów i dalszego rozwoju sportowej kariery!

 

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *