Czas aniołów. Czas madonn – Eugeniusz Molski……

Przygotowywanie wystawy i jej wernisaż w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Na tą okazję Ryszard Lis przygotował do wystawowego folderu wiersz:

KLUCZE
dla zrozumienia
potrzebne są
klucze
do słów
porozumienia
ale czy nie lepiej
porozumiewać się
bez słów
w ciszy zamyślenia
niepotrzebne
słowa
przemilczamy
zamknijmy na 
klucz
myślenia

Eugeniusz Molski – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom otrzymał w 1969 w malarstwie architektonicznym i ceramice. Od 1969 do 2006 pracował w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Uprawia malarstwo, malarstwo ścienne, ceramikę, rzeźbę. Od 2008r. Honorowy Ambasador Ziemi Wiśnickiej.

Brał udział w ponad 200 – tu wystawach indywidualnych i 200 zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2007 roku obchodził 40-lecie pracy twórczej. Jego prace znajdują się w licznych zbiorach kolekcjonerów krajowych i zagranicznych.

Info za: Wikipedia

Każda wystawa w Tarnowie sprawia mi dużą radość. Na przestrzeni wielu lat wystawy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Miejskiej Bibliotece Publicznej (w Mościcach i Tarnowie) przysporzyły mi wielu sympatyków, a wiele moich prac (madonny, anioły) trafiły „pod strzechy”. Wernisaże uświetniały strofy wierszy tarnowskich poetek Heleny Urbanik i Danuty Rybczyńskiej. Obecny wernisaż uświetnią wiersze Ryszarda Jacka Lisa.

Eugeniusz Molski

Foto:R.Czerwiński

#MBPwTarnowie

#EugeniuszMolski

#Kulturaisztuka

#Madonnyianioły

Lidia Jaźwińska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *