Ładowanie

START Tarnów Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe

WYJĄTKOWE SUKCESY – WYJĄTKOWI PŁYWACY – WYJĄTKOWI TRENERZY

W dniach 12-14.04 zawodnicy START Tarnów Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych walczyli na Letnich Paraplywackich Mistrzostwach Polski Juniorów we Wrocławiu i rozbili medalowy bank.

Alicja Wójcik w kategorii Junior zdobyła 4 złote medale 50m,100m,200m dowolnym, 50m klasycznymi 1 srebrny medal 400m dowolnym.

Konrad Kalisz w kategoriii Junior Starszy zdobył 1 złoto, 50m motylkowy, 2 srebra 50m dowolnym, 50m grzbietowym 1 brąz 100m dowolnym.

Tymoteusz Kwiecień w kategorii Junior Młodszy zdobył 1 złoty medal 100m klasycznym, 2 srebrne medale 200m dowolnym, 100m grzbietowym.

Hubert Podgórski w kategorii Junior Starszy zdobył 1 złoto 50m klasycznym, 1 srebro 400m dowolnym, 1 brąz 100m klasycznym.

Krystian Łata w kategorii Junior zdobył 1 złoty medal 50m motylkowym, 1 brązowy medal 50m grzbietowym .

Krystian trenuje w UKS Sokół-Mościce Tarnów pod kierunkiem trenera Macieja Perkowskiego, brawo.

Emilia Iskra w kategorii junior młodszy zdobyła 1 brąz 100m stylem grzbietowym.

Hania Boruch w kategoria junior młodszy wywalczyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Andrzej Habel oraz Mateusz Dzierwa po swoich startach uplasowali się na miejscach tuż poza podium.

Ponadto nasi zawodnicy osiągnęli wyniki punktowe dające im wyróżnienia w klasyfikacji generalnej:

Alicja Wójcik 2 miejsce w kat. Junior

Tymoteusz Kwiecień 2 miejsce w kat. Junior Młodszy

Konrad Kalisz 3 miejsce w kat. Junior Starszy

Trenerzy Aneta Michalska-Perkowska i Maciej Perkowski dumni z postawy swoich zawodników. 19 medali 8 złotych, 6 srebrnych, 5 brązowych .